Czarnogóra 23 – 31 lipca 2020

 
 

Termin wyjazdu
23 – 31 lipca 2020

 
 
 
 
 
 

Czarnogóra dumnie zwana Perłą Adriatyku, to idealne miejsce dla tych, którzy wczasy chcą spędzić jednocześnie nad morzem i w górach. To maleńkie europejskie państwo o powierzchni zaledwie 13,5 tys. km2 i liczbie mieszkańców wynoszącej niewiele ponad 650 tys. Mimo niewielkich rozmiarów, Czarnogóra charakteryzuje się niezwykłą różnorodnością krajobrazu. W granicach państwa znajduje się 293 km linia brzegowa Morza Adriatyckiego. Co ciekawe, pas nadmorski jest bardzo wąski, a dalej ciągnie się rozległa wyżyna krasowa, nad którą górują szczyty Gór Dynarskich. Sprawia to wrażenie, jakby góry wyrastały z morza. Najciekawszy fragment to Boka Kotorska – jedyny fiord Europy Południowej. Widok jest niesamowity – woda wdziera się w głąb lądu, zajmując poprzeczne doliny i podłużne zagłębienia.
Nie ma drugiego miejsca, gdzie na tak niewielkiej powierzchni znaleźć można tyle bogactw naturalnych: piękne plaże, czyste jeziora, rwące rzeki i wspaniałe góry. Tylko tu możesz budzić się na wybrzeżu, zjeść lunch nad Jeziorem Szkoderskim i cieszyć się wieczornym spacerem po górach. Połączenie bogatej historii, kultury, tradycji, dobrych warunków atmosferycznych, czystego powietrza, przepięknych krajobrazów i błękitnego Morza Adriatyckiego gwarantuje udany urlop. Każdy powinien tu przyjechać!

 

1 dzień 23.07.2020

Wyjazd z Polski o godz. 5:00. Przejazd na nocleg tranzytowy w Serbii. Obiadokolacja i nocleg.

2 dzień 24.07.2020

Śniadanie. . Przejazd do Czarnogóry. Przejazd do Dobrej Vody. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień 25.07.2020

8.00 Śniadanie – zwiedzanie południowej części wybrzeża Czarnogórskiego. Zwiedzanie starego miasta Bar na czym terenie w ciągu II milenium przed naszą erą osiedlały się plemiona Ilirów. W ciągu swojej długiej historii to miasto było panowaniem Ilirów, Rzymian, Bizancjum, Duklji, Serbskiej dynastii Nemanić, Wenecji, Carstwa Otomańskiego i Czarnogóry. Każdy czas zostawił za sobą widoczne ślady które dzisiaj zwiedzają i podziwiają turyści z Europy i świata. Zwiedzimy również najstarsze drzewo oliwne w Europie. Następnie pojedziemy do miejscowości Ulcinj jedynym dużym miastem na wybrzeżu Czarnogóry, w którym ciągle miesza się Zachód z Orientem, a w krajobrazie miasta co chwilę figurują minarety. Jest to miejscowość o wielokulturowej i wielowyznaniowej strukturze. Podczas zwiedzania wstąpimy do głównego miejskiego meczetu oraz odwiedzimy stare miasto położone na cyplu. Z Ulcinjem związanych jest wiele legend. Różnego rodzaju opowieści powstały, kiedy Ulcinj stał się stolicą piratów na terenie Adriatyku. Oczywiście nie zajmowali się oni tylko i wyłącznie rabowaniem statków, ale również handlem niewolnikami. Jedną z najbardziej „znanych” osób, która w takim charakterze przebywała w Ulcinju był słynny hiszpański pisarz Cervantes. Mawia się, że jako więzień został sprzedany na terenie Afryki, a później dziwnym trafem dostał się do Czarnogóry. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

4 dzień 26.07.2020

Śniadanie – wyjazd w kierunku Kanionu rzeki Tary. Zwiedzanie klasztoru Moracza z XIII wieku. Przejazd przez Park Narodowy Durmitor z przepiękną przyrodą i malowniczymi widokami. Zatrzymujemy się w dolnej części najgłębszego kanionu Europy. Przerwa na moście przerzuconym nad rzeką Tarą z którego można zrobić przepiękne zdjęcia kanionu. Następnie pojedziemy do znanego centrum zimowej turystyki Zabljak gdzie będziemy zwiedzać jedno z osiemnastu jezior polodowcowych Parku Narodowego Durmitor „Czarne jezioro”. Powrót do hotelu, obiadokolacja.

5 dzień 27.07.2020

Śniadanie – wyjazd w kierunku Albańskiej granicy po czym zaczniemy zwiedzanie kolejnych miejscowości: Szkodra: zwiedzanie centrum miasta i największego meczetu, w budowie, którego uczestniczyły trzy religie; prawosławna, muzułmańska i katolicka, oraz twierdzy Rozafa. Kruja: zwiedzanie twierdzy i starego miasta, gdzie można poczuć ducha orientu oraz zrobić zakupy na najstarszym bazarze w Albanii. Dla chętnych obiad w tradycyjnej restauracji wraz z degustacją przysmaków orientalnej kuchni albańskiej. Tirana: zwiedzanie centrum miasta oraz zabytków; wstęp do głównego meczetu w Tiranie który znajduje się na głównym placu „Skenderbega”. Powrót i obiadokolacja.

6 dzień 28.07.2020

Śniadanie – dzień odpoczynku i plażowania. Obiadokolacja, nocleg.

7 dzień 29.07.2020

Śniadanie – po śniadaniu wycieczka „Montenegro tour”.
„Montenegro tour” – Przejazd do miejscowości Cetinje – historycznej stolicy Czarnogóry. Spacer po mieście i krótkie zwiedzanie najważniejszych obiektów. Przejazd przez Park Narodowy Lovcen w stronę tzw. „Fiordu Adriatyku” po drodze zatrzymamy się w miejscowości Njegusi, która słynie z produkcji jedynej w swoim rodzaju szynki wędzonej – prsut. Zjazd na kolejny taras widokowy – zatoka Boka Kotorska w całej okazałości. Dojazd do Kotoru
i zwiedzanie starówki. Przejazd do miejscowości Budwa zwiedzanie najbardziej znanego miasta z piękną Starówką przypominającą Wenecję. Powrót i obiadokolacja.

8 dzień 30.07.2020

7.00 Śniadanie – 8.00 wyjazd w kierunku Serbii. Obiadokolacja i nocleg tranzytowy.

9.dzień 31.07.2020

7.00 Śniadanie – 8.00 wyjazd w kierunku Polski. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

 

Świadczenia wliczone w cenę:

  • Przejazd autokarem klasy LUX (klimatyzacja, DVD, WC, barek);
  • opłaty drogowe i parkingowe;
  • 6 noclegów w hotelu Ponta w Dobrej Vodzie;
  • 2 noclegi tranzytowe w Serbii,
  • 8 śniadań;
  • 8 obiadokolacji;
  • usługa przewodnika miejscowego;
  • wycieczka Montenegro tour;
  • wycieczka do Parku Narodowego Durmitor;
  • wycieczka do Albanii;
  • wycieczka do Baru i Ulcinij;
  • bilety wstępów
  • opieka pilota na całej trasie i podczas pobytu;
  • ubezpieczenie NNW i KL;
  • faktura VAT marża;

 

Cena przy grupie 45 osobowej 1890,00 zł/os
Cena przy grupie 40 osobowej 1990,00 zł/os
Cena przy grupie 35 osobowej 2080,00 zł/os

 

 

od 1890 PLN Rezerwuj