Grecja – wczasy nad morzem 11/13-20/21 lipca 2022

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Obiekt Tokalis Boutique Hotel & Spa jest położony 20 metrów od plaży w mieście Nea Anchialos i oferuje basen, restaurację oraz centrum spa. Do dyspozycji gości są klimatyzowane pokoje z umeblowanym balkonem, widokiem na Zatokę Pagasyjską oraz góry. Pokoje urządzone są w stylu współczesnym, wyposażone są w łazienkę z prysznicem i bezpłatny zestawem kosmetyków.
 
Ramowy program wycieczki:
 
PODRÓŻ AUTOKAREM
 
11.07.2022
19.30 – wyjazd z Krakowa
21.00 – wyjazd z Tarnowa
22:00 – wyjazd z Sędziszowa Młp.
22:30 – wyjazd z Rzeszowa
Przejazd tranzytowy przez Słowację, Węgry, Serbię i Macedonię.
 
12.07.2022
Nocleg tranzytowy
 
13.07.2022
Przyjazd do Grecji, odpoczynek. Obiadokolacja i nocleg.
 
14 – 19.07.2022
Śniadanie, odpoczynek, plażowanie, wycieczki fakultatywne, obiadokolacja i nocleg.
 
20.07.2022
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd przez Macedonię, Serbię, Węgry i Słowację do Polski.
Nocleg tranzytowy
 
21.07.2022
Przyjazd do Polski w godzinach nocnych.
 
PODRÓŻ SAMOLOTEM
 
13.07.2022
Przelot samolotem do Aten. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
 
14 – 19.07.2022
Śniadanie, odpoczynek, plażowanie, wycieczki fakultatywne, obiadokolacja i nocleg.
 
20.07.2022
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko do Aten. Powrót do Polski.
 
 

Cena przy wyjeździe autokarem: 2590,00 zł/osoba
Dzieci do lat 12 Cena 2390,00 zł/osoba

Cena przy przelocie samolotem: 2990,00 zł/osoba
Dzieci do lat 12 Cena 2790,00 zł/osoba

 

Świadczenia zawarte w cenie:
• Przejazd autokarem klasy LUX (klimatyzacja, WC, DVD) lub transfer z/na lotnisko
• 9 noclegów (autokar) lub 7 noclegów (samolot)
• 9 śniadań (autokar) lub 7 noclegów (samolot) obiadokolacji (autokar) lub 7 noclegów (samolot)
• Klimatyzacja, korzystanie z basenu hotelowego, leżaki i parasole na plaży oraz wizyta w tłoczarni oliwy, winnicy oraz rozlewni Tsipouro,
• Ubezpieczenie NNW i KL; (pokrycie kosztów leczenia, ratownictwa i transportu oraz pomocy w podróży, powstałych podczas podróży zagranicznej
w wyniku zachorowania na Covid-19);
• Opieka pilota podczas całego wyjazdu;
• Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Dokument potrzebny do podróży dowód osobisty lub paszport
 
 
Podczas pobytu wycieczki fakultatywne: Meteory, Saloniki, Delfy, Góry Pelionu i Volos (realizowane przy minimum 15 chętnych osobach
 
Meteory
Zwiedzanie jednej z największych atrakcji turystycznych Grecji kontynentalnej – kompleksu klasztorów prawosławnych Meteora umieszczonego na „skałach zawieszonych między niebem a ziemią”. Ten tajemniczy i malowniczy zespół skalny będący pomnikiem światowego dziedzictwa UNESCO, to niezwykła wędrówka w czasy średniowiecznego prawosławia ortodoksyjnego. W programie zwiedzanie dwóch klasztorów i wizyta w wytwórni ikon bizantyjskich, gdzie można zapoznać się z techniką „pisania” ikon (możliwość zakupów)
Cena: 50 EUR/ os. płatne u pilota
 
Góry Pelionu i Volos
Wycieczka w góry Pelion, zachwyci Państwa bujną roślinnością, kaskadami wody, które spływają z gór, wioskami leżącymi na zboczach, które mają jedyną i niepowtarzalną w Grecji architekturę łupkową, która chroniona jest prawem tzw. tradycyjnych osad. Góry Pelionu opiewane są przez mitologię jako siedziba legendarnych centaurów (pół ludzi, pół koni). Jest to prawdziwa wyprawa w krainę baśni. Po górskiej wędrówce i odwiedzinach w tradycyjnej wiosce, odwiedzimy Volos, które leży u podnóża Pelionu. W czasach obecnych jest to nowoczesne miasto portowe. Niegdyś było znane jako Iolkos, skąd Jazon wyruszył statkiem „Argos” na wyprawę po „Złote Runo”. Zobaczymy replikę legendarnego statku Argonautów w porcie, odwiedzimy kościół Agios Konstantinos, przespacerujemy się promenadą nadmorską wzdłuż której usytuowane są taverny i kafeterie w których przesiadują grecy, dyskutujący o życiu oraz polityce popijając popularną kawę frappe.
Cena: 40 EUR/ os. płatne u pilota
 
Wieczór grecki
Wspaniała atmosfera w greckim stylu przy rytmach Greka Zorby. Jedzenie, muzyka buzuki oraz wytrawne wino Recina pozostawią niezapomniane wrażenia z pobytu w Grecji. Grupa folklorystyczna w regionalnych strojach zaprosi Państwa do wspaniałej zabawy przy muzyce granej na żywo, a cały wieczór na długo pozostanie w Państwa pamięci.
Cena: 40 EUR/ os. płatne u pilota
 
Saloniki
Saloniki uważane za stolicę greckiej Macedonii to jedno z najpiękniejszych miast w całej Grecji i drugie największe. Nazwa pochodzi od imienia żony króla Kasandrosa – założyciela miasta. Położone są nad Zatoką Salonicką. Bogata historia pozostawiła tu wiele śladów, interesujące jest przemieszanie kultur rzymskiej, bizantyjskiej i tureckiej. Zwiedzanie (z zewnątrz): Biała Wieża, Łuk i Rotunda Galeriusza, Bazylika Św. Dymitra.
Cena: 60 EUR/ os. płatne u pilota
 
Delfy
Zwiedzanie Muzeum Delf, najpopularniejszego greckiego stanowiska archeologicznego otoczonego skałami Parnasu, wpisanego na Listę Unesco. Zwiedzanie centrum kultu Apollina, gdzie Pytie przepowiadały przyszłość i wpływały na losy Grecji. Na szczególną uwagę zasługują pozostałości po skarbcach Ateńczyków, Święty Krąg, świątynia Apollina, teatr poświęcony Dionizosowi, stadion z trybunami dla 7 tys. widzów, gdzie odbywały się igrzyska pytyjskie. Postój w Termopilach, miejscu krwawej walki Persów z Grekami giudzie zobaczymy pomnik Leonidasa.
Cena: 60 EUR/ os. płatne u pilota
 

od 2590 PLN Rezerwuj