-WYPRZEDANE- Od Alp po Morze Liguryjskie 18 – 26 lipca 2019

 
 

Mediolan – Pawia – Genua – Turyn – Modena – Jezioro Garda – Celle Ligure – Monachium -Berchtesgaden – Jezioro Królewskie – Linz – Salzburg

Wycieczka bez nocnych przejazdów.

 
 
 

Ramowy program wycieczki:

1. dzień 18.07.2019
Wjazd z Rzeszowa godz.3.30, wyjazd z Sędziszowa godz. 4.00. Możliwość wsiadania po drodze (Tarnów, Kraków, Katowice) przejazd przez Czechy i Austrię. Zwiedzanie Linzu. Spacer po starym mieście: rynek główny, starówka, Dom Mozarta, Dom Urbańskiego, kościół św. Marcina-najstarszy kościół w Austrii, kościół Niepokalanej-największy kościół w Austrii. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

2. dzień 19.07.2019
Śniadanie. Wizyta w Parku Narodowym Berchtesgaden (jedyny w Niemczech wysokogórski park narodowy), którego perłą jest Jezioro Königssee. Jezioro o szmaragdowej wodzie niczym fiord wciśnięte jest między strome skały masywu Watzmann (2713 m), Steinernes Meer i Hagengebirge. Rejs statkiem po jeziorze do półwyspu z kościółkiem pielgrzymkowym św. Bartłomieja. Następnie przejazd zapierającą dech w piersiach trasą na Kehlstein (1834 m n.p.m.), gdzie znajduje się dawna alpejska kwatera Hitlera – Orle Gniazdo. Przejazd do Salzburga – Miasta Mozarta, zwiedzanie miasta z przewodnikiem, m.in. pałac arcybiskupi i ogrody Mirabell, najstarsza uliczka miasta Getreidegasse, na której znajduje się Dom Mozarta, Katedra Św. Ruprechta, Residenzplatz, pomnik i dom urodzenia Mozarta. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

3. dzień 20.07.2019
Śniadanie, przejazd do stolicy Bawarii Monachium. Zwiedzanie rozpocznie się od Parku Olimpijskiego, gdzie w roku 1972 odbyły sie XX Letnie Igrzyska Olimpijskie, wjazd na Olympiaturm – Wieżę Olimpijską, następnie krótki spacer po ogrodach pałacowych Pałacu Nymphenburg, miejsca narodzin króla Ludwika Bawarskiego II. Przejazd do centrum miasta i zwiedzanie monachijskiej starówki, wizyta m.in. w słynnym Frauenkirche – Kościele Mariackim, będącym symbolem stolicy Bawarii, Kolumna Mariacka, Nowy i Stary Ratusz, Odeonsplatz – miejsce puczu hitlerowskiego, Kościół Teatynów, w którym pochowana jest polska księżniczka Teresa Kunegunda – córka Jana III Sobieskiego, Rezydencja Książąt i Królów Bawarskich, gmach Bawarskiej Opery Narodowej, najbardziej znana piwiarnia na świecie – Hofbräuhaus, czas wolny na monachijskiej starówce. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

4. dzień 21.07.2019
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd przez przełęcz Brener do Włoch nad Jezioro Garda (Lago di Garda) – jedno z największych jezior Europy, spacer nad brzegiem jeziora. Przejazd do Celle Ligure na nocleg i obiadoklację.

5. dzień 22.07.2019
Śniadanie. Wyjazd w kierunku Mediolanu. Zwiedzanie Mediolanu. W programie m.in Piazza Duomo, galeria Vittorio Emanuele, La Scala, Castello Sfarcesco. Czas wolny w Mediolanie. Przejazd do Pawii – miasta stu wież, w którym nadal panuje średniowieczna atmosfera. Spacer po wąskich, urokliwych uliczkach. Powrót i odpoczynek nad morzem. Obiadokolacja i nocleg.

6. dzień 23.07.2019
Śniadanie. Wyjazd do Genui oraz zwiedzanie: gotycka katedra San Lorenzo, dom Krzysztofa Kolumba, Piazza Ferrari z teatrem San Carlo i Palazzo Ducale, Via Garibaldi z eleganckimi pałacami. Powrót i odpoczynek nad morzem. Obiadokolacja i nocleg.

7. dzień 24.07.2019
Śniadanie, następnie przejazd w kierunku Turynu. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: historyczne centrum i zarazem serce miasta Piazza Castello: Palazzo Madama, w którym mieści się obecnie Muzeum Sztuki Antycznej; obejrzymy fasady budynków należących do armii królewskiej, biblioteki królewskiej, Pinakotekę, Muzeum Archeologiczne, Pałac Królewski. Na uboczu głównego placu miasta przylega najważniejszy obiekt tego miasta- katedra, w której znajduje się kaplica z Całunem Turyńskim. Zwiedzanie katedry. Czas wolny. Powrót na obiadokolację i nocleg. Dla chętnych wieczorne plażowanie.

8. dzień 25.07.2019
Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd przez Włochy na nocleg tranzytowy. Po drodze zwiedzanie Modeny. Miasto widniejące na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

9. dzień 26.07.2019
Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd przez Austrię i Czechy do Polski. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

 
 

Cena: 2190,00 PLN

 

Świadczenia zawarte w cenie:
• Transport: autokar wyposażony m.in. w klimatyzację, DVD, WC, uchylne siedzenia (opłaty drogowe
i parkingowe)
• Zakwaterowanie: 8 noclegów w hotelach*** (3 noclegi w Bawarii, 4 noclegi na Wyb. Liguryjskim, 1 nocleg tranzytowy podczas powrotu),
• Wyżywienie:
• 8 śniadań,
• 8 obiadokolacji,
• Realizacja programu wycieczki,
• Obsługa licencjonowanego pilota,
• Ubezpieczenie KL i NNW,
• Zestaw słuchawkowy Tour Guide,
• Faktura VAT marża,
• Obligatoryjna opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Informacje dodatkowe
Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy miejscowi płatne dodatkowo: (Wieża Olimpijska, rejs statkiem po Königssee i wyjazd i zjazd Kehlstein, taxa klimatyczna) płatne dodatkowo – łączna kwota 70,00 EUR;
• Dokument potrzebny do podróży dowód osobisty lub paszport

2190 PLN Rezerwuj