PIELGRZYMKA DO LA SALETTE 30.04 – 05.05.2020

 
 

Spiazza – Jezioro Garda – La Salette – Padwa

 
 
 
 
 
 
 
 
1. dzień 30.04

Msza św. i wyjazd z miejsca zbiórki o godz. 18.00, przejazd przez Czechy i Austrię do Włoch.

2. Dzień 01.05

W godzinach porannych przyjazd do miejscowości Spiazzi położonej malowniczo w Północnych Włoszech nad Jeziorem Garda – zwiedzanie Sanktuarium Maryjnego Madonna della Corona, które zbudowane zostało, jak gdyby było przyklejone do skał monumentalnych gór, przejście zapierającym dech w piersiach wąwozem, który łączy dzisiejszą niewielką wioskę z sanktuarium, czas wolny na odpoczynek i spacer po okolicy. Msza św., obiadokolacja w hotelu w okolicy Spiazzi, nocleg.

Sanktuarium Madonna della Corona – kościół w Spiazzi, Caprino Veronese na masywie Monte Baldo, jest jednym z najwyższych miejsc pielgrzymkowych we Włoszech. W 1982 r. Jan Paweł II podniósł sanktuarium do godności bazyliki mniejszej.

3. Dzień 02.05

Śniadanie, przejazd autostradą przez Mediolan i Turyn, wjazd na terytorium Francji, przejazd przez górskie okolice do La Salette – jednego z najważniejszych centrów pielgrzymkowych Europy położonego urokliwie we francuskich Alpach Izerskich, miejsce to zasłynęło w świecie z objawień Matki Boskiej, która ukazała się dnia 19. września 1846 r. dwojgu pastuszkom, zwiedzanie tutejszego Sanktuarium Płaczącej Pani Pojednawczyni Grzeszników, podziwianie panoramy wysokich szczytów alpejskich, Msza św. i wieczorne czuwanie w Bazylice oraz uczestnictwo w procesji z lampionami. Obiadokolacja, nocleg w Domu Pielgrzyma w La Salette.

4. Dzień 03.05

Msza św., śniadanie, dalszy pobyt w La Salette – nawiedzenie Kalwarii Saletyńskiej, na której to górze objawiła się Matka Boska, zwiedzanie centrum pielgrzykowego z polskim ojcem Saletynem – opiekunem sanktuarium, wyjazd w kierunku Padwy. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Padwy.

5. dzień 04.05

Śniadanie, przyjazd do Padwy – jednego z najpiękniejszych miast Włoch, związanego nieodzownie z postacią Św. Antoniego – zwiedzanie bazyliki świętego, placu Prato della Valle, Msza św. Wyjazd w drogę powrotną. Po drodze obiadokolacja.

6. dzień 05.05

Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach porannych. Zakończenie pielgrzymki.

 
 

Cena przy grupie 45 osobowej 1290 pln/osoba
Dokument potrzebny podczas podróży dowód osobisty lub paszport.

 
 
Świadczenia zawarte w cenie:
– Transport komfortowym autokarem (WC, DVD, klimatyzacja),
– Zakwaterowanie: 3 noclegi w pokojach 2-3-4 osobowych
– Wyżywienie: 3 śniadania, 4 obiadokolacje
– Obsługa licencjonowanego pilota-przewodnika,
– Przewodnicy miejscowi,
– Bilety wstępów,
– Taksa klimatyczna i wszystkie inne opłaty miejscowe,
– Ubezpieczenie KL i NNW,
– Zestaw słuchawkowy Tour Guide,
– Faktura VAT marża.

Informacje dodatkowe:

Proszę zabrać ze sobą na pielgrzymkę: 50 euro kieszonkowego, lekarstwa na własne potrzeby, mały zagłówek, wygodne buty, pantofle–klapki, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, parasol, woreczek na dokumenty i pieniądze, ubiór stosowny do wejścia do kościoła (panie – zakrywający ramiona i kolana, panowie – długie spodnie).

1290 pln Rezerwuj