WŁOCHY – APULIA 25.07 – 02.08.2020

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Apulia, położona na „obcasie włoskiego buta”, jest miejscem wyjątkowym. Bajkowe domki trullo, zielone krajobrazy winnic, piaszczyste plaże, turkusowe morze, wyśmienita kuchnia, średniowieczne miasteczka  oraz wielka gościnność mieszkańców. Apulia to idealny wybór na słoneczne wakacje we Włoszech. Obiekt Corvino Resort znajduje się zaledwie 200 metrów od wybrzeża i pięknych plaż. W Corvino Resort można się zrelaksować, pływając w basenie usytuowanym w ogrodzie, przylegającym do obiektu. Na miejscu można także zagrać w tenisa lub w piłkę nożną na zapewnionych boiskach. Pokoje są prosto urządzone i obejmują łazienkę. Restauracja zaprasza na typowe regionalne specjały i dania kuchni śródziemnomorskiej. Codziennie rano na miejscu serwowane jest śniadanie w formie bufetu.

 
 
Ramowy program wycieczki:

1. DZIEŃ. 25.07

Wyjazd uczestników o godz. 2.00 nad ranem. Przejazd przez Czechy i Austrię do Włoch. Nocleg w okolicach Padwy.

2. DZIEŃ. 26.07

Śniadanie, przejazd w kierunku Monopoli. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. 27.07 PLAŻOWANIE lub wycieczka fakultatywna: BARI – POLIGNANO AMARE*

Śniadanie. Przejazd do centrum BARI – stolicy regionu Apulia. Zwiedzanie: bazylika San Nicola, gdzie pochowana jest Bona Sforza, katedra San Sabino. Spacer po starym mieście. Czas wolny. Przejazd do POLIGNANO A MARE – nadmorskiego kurortu, na malowniczym skalnym klifie z wieloma jaskiniami. Można tu odpocząć od gwaru i zgiełku na kameralnych plażach ukrytych wśród skał. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

4. DZIEŃ. 28.07 PLAŻOWANIE lub wycieczka fakultatywna: OTRANTO – LECCE**

Śniadanie. Przejazd do OTRANTO leżącego na styku dwóch mórz: Adriatyckiego i Jońskiego, jednej z najciekawszych miejscowości w regionie. Spacer po starówce, zwiedzanie katedry Santa Maria Annunziata i Zamku Aragońskiego. Spacer po malowniczo położonym na skałach deptaku, skąd rozpościera się widok na morze i okolicę. Przejazd do LECCE, zwanego Florencją południa, położonego w sercu Półwyspu Salentyńskiego, na „obcasie włoskiego buta” i słynącego z pięknej zabudowy w stylu zwanym „barokiem z Lecce”. Spacer po zabytkowym starym mieście: Piazza Sant’Oronzo, bazylika Santa Croce, Teatro Romano, Piazza del Duomo. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. 29.07 PLAŻOWANIE lub wycieczka fakultatywna: GROTY CASTELLANA – ALBEROBELLO – OSTUNI***

Śniadanie. Przejazd do GROT CASTELLANA – zwiedzanie jaskiń krasowych, uważanych za jedne z najważniejszych we Włoszech, z pięknymi naciekami skalnymi. Przejazd do ALBEROBELLO i zwiedzanie dzielnicy „trulli”, bajkowych domków o kamiennych stożkowych dachach. Następnie przejazd do czarującego OSTUNI, zwanego również Białym Miastem ze względu na dominujący, biały kolor zabudowy starówki. Spacer po centrum, czas wolny na pamiątkowe zdjęcia. Powrót do hotelu, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. 30.07 PLAŻOWANIE lub wycieczka fakultatywna: LOCOROTONDO I WINNICA****

Śniadanie. Przejazd do urokliwego miasteczka LOCOROTONDO, uznawanego za perełkę tej części Italii, wpisanego na listę najpiękniejszych miasteczek we Włoszech. Na tych terenach wyrabia się także znane wino, noszące nazwę miejscowości. Spacer po najciekawszych miejscach miasteczka. Czas wolny. Przejazd do jednej z winnic w okolicy, zapoznanie z procesem wytwarzania wina, degustacja 4 rodzajów trunku. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. 31.07

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Mont Sant’ Angelo najsłynniejszej na całej ziemi krypty św. Michała Archanioła, w której objawił się on ludziom. Następnie przejazd do San Giovanni Rotondo zwiedzanie miejsc związanych z postacią św. Ojca Pio. Obiadokolacja, nocleg.

8. DZIEŃ. 01.08

Śniadanie. Przejazd do hotelu w okolicach Padwy, obiadokolacja, nocleg. Jeśli wystarczy czasu to po drodze krótki przystanek w San Marino.

9. DZIEŃ. 02.08

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez Austrię i Czechy do Polski. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach nocnych.

 
 

Cena przy grupie 45 osobowej 2490pln/osoba
Dokument potrzebny podczas podróży dowód osobisty lub paszport.

 
 
Świadczenia zawarte w cenie:
• Transport komfortowym autokarem (WC, DVD, klimatyzacja),
• Opłaty drogowe i wjazdowe do miast,
• Zakwaterowanie: 8 noclegów (3 tranzytowe i 5 w ośrodku Corvino Resort) http://www.calacorvino.com/
• Wyżywienie: 8 śniadań, 8 obiadokolacji
• Obsługa licencjonowanego pilota-przewodnika,
• Taksa klimatyczna i wszystkie inne opłaty miejscowe,
• Ubezpieczenie KL i NNW,
• Faktura VAT marża.

Świadczenia nie zawarte w cenie:
• Wycieczki fakultatywne – odbywać się będą przy min. 20 chętnych (w cenie przejazd, opieka przewodnika, ewentualne bilety wstępów czy degustacja wina, ubezpieczenie):
– * W 3 dniu BARI – POLIGNANO A MARE – 25 EUR/osoba
– ** W 4 dniu OTRANTO – LECCE – 35 EUR/osoba
– *** W 5 dniu GROTY CASTELLANA – ALBEROBELLO – OSTUNI – 40 EUR/osoba
– **** W 6 dniu LOCOROTONDO I WINNICA – 50 EUR/osoba

2490 pln Rezerwuj