Włochy „Drogi do Świętości” 27.09 – 08.10.2019

 
 

PADWA – ASYŻ – CASCIA – ROCCAPORENA – RZYM – MONTE CASSINO – PIETRELCINA – NEAPOL – POMPEJE – SAN GIOVANNI ROTONDO – MONTE SANT’ANGELO – MANOPPELLO – SERRACAPRIOLA – LORETO

 
 
 

Ramowy program wycieczki:

1. dzień
Wyjazd z miejsca zbiórki o godzinie 17.00 – przejazd na trasie Rzeszów, Sędziszów Młp. Ropczyce, Tarnów, Kraków przesiadka w Katowicach i nocny przejazd przez Czechy i Austrię do Włoch.

2. dzień
Przyjazd do Padwy – zwiedzanie miasta – Bazylika św. Antoniego, Prato della Valle, Msza Święta, obiadokolacja i nocleg w okolicach Padwy.

3. dzień
Przejazd do Asyżu – zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem – Bazylika św. Franciszka, Bazylika św. Klary, spacer średniowiecznymi uliczkami miasta, Bazylika Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkulą, Msza
Święta, obiadokolacja i nocleg w okolicach Asyżu.

4. dzień
Przejazd do Casci i Roccaporeny – miejsc związanych z postacią św. Rity, Msza Święta, dalszy przejazd do hotelu w okolice Rzymu, obiadokolacja i nocleg.

5. dzień
Po wczesnym śniadaniu przejazd do Rzymu i Watykanu – zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem – Plac i Bazylika św. Piotra, Bazylika św. Jana na Lateranie, Schody Święte, Bazylika św. Pawła za Murami, Msza Święta, powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

6. dzień
Po wczesnym śniadaniu przejazd do Watykanu na Audiencję Generalną z Ojcem Świętym, po audiencji dalsze zwiedzanie Rzymu – Piazza Navona, Fontanna di Trevi, Panteon, Piazza di Spagna, Bazylika Santa Maria Maggiore, Koloseum, fora rzymskie, Msza Święta, powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

7. dzień
Przejazd na Monte Cassino – Klasztor Benedyktynów i Cmentarz Żołnierzy Polskich, Msza Święta, dalszy przejazd do Pompei do Bazyliki Matki Bożej Różańcowej, obiadokolacja i nocleg w okolicach Neapolu.

8. dzień
Przejazd do Neapolu – Kościół Matki Bożej z Lourdes z grobem Ojca Dolindo, Msza Święta, Katedra św. Januarego, Galeria Umberto, Palazzo Reale, Kościół św. Franciszka a Paolo, przejazd do Pietrelciny – miejsca urodzenia
św. Ojca Pio, przejazd do hotelu w San Giovanni Rotondo, obiadokolacja i nocleg.

9. dzień
Pobyt w San Giovanni Rotondo – Msza Święta i zwiedzanie miejsc związanych z postacią św. Ojca Pio, po południu przejazd na Monte Sant’Angelo do Bazyliki św. Michała Archanioła, powrót do hotelu w San
Giovanni Rotondo, obiadokolacja i nocleg.

10. dzień
Przejazd do Serracapriola – Sanktuarium Kapucynów z grobem Ojca Matteo da Agnone, Msza Święta, przejazd do Manoppello – Bazylika Boskiego Oblicza, dalszy przejazd do Loreto, obiadokolacja i nocleg w Loreto.

11. dzień
Spacer po Loreto – Bazylika Świętego Domku, Msza Święta, Cmentarz Żołnierzy Polskich, obiad w restauracji, około godziny 14 wyjazd w stronę Polski, nocny przejazd.

12. dzień
Powrót na miejsce zbiórki w godzinach popołudniowych

 
 

Cena: 2250,00 PLN + 150 EURO

 

Świadczenia zawarte w cenie:
• Transport komfortowym autokarem,
• 9 noclegów w hotelach *** pokoje 2, 3-osobowe
z łazienkami,
• 9 śniadań wzmocnionych,
• 9 obiadokolacji (woda w cenie),
• Ubezpieczenie NNW i KL + bagaż,
• Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
• Opieka pilota na całej trasie.Transport: autokar wyposażony m.in. w klimatyzację, DVD, WC, uchylne siedzenia (opłaty drogowe i parkingowe)

DODATKOWO PŁATNE około €150 na: (zbierane w autokarze przez pilota na początku wyjazdu)
• Wjazdy do miast, parkingi, autostrady,
• Przewodnicy lokalni,
• Wstępy do zwiedzanych obiektów,
• Taksy klimatyczne,
• Obiad w Loreto,
• Zestawy słuchawkowe audio-guide na całej trasie wyjazdu oraz w Watykanie

Dokument potrzebny do podróży dowód osobisty lub paszport

2250 PLN Rezerwuj